Wszystko o AdWords
Oficjalny polski blog o AdWords
Sieć reklamowa Google - zmiany w ustawieniach kampanii
czwartek, 28 lipca 2011
Niedawno wprowadziliśmy niewielką zmianę w sposobie funkcjonowania ustawień kampanii w sieci reklamowej Google. Ma ona wpływ na kampanie, które spełniają następujące kryteria:
• mają włączoną opcję wyświetlania reklam w Sieci reklamowej Google,
• są skierowane wyłącznie na słowa kluczowe w co najmniej jednej grupie reklam,
• w ustawieniach kampanii wybrano opcję „Tylko tematycznie powiązane strony w zarządzanych miejscach docelowych, grupach odbiorców i tematach”.
Dotychczas:
W przypadku tworzenia kampanii w Sieci reklamowej Google dostępne były dwie opcje:
• (1) Trafne strony w całej sieci;
• (2) Tylko trafne strony w zarządzanych miejscach docelowych, grupach odbiorców i tematach.
W opcji (1) Google automatycznie umieszczał reklamę na odpowiednich stronach na podstawie słów kluczowych w kampanii. W przypadku opcji (2) możliwa była większa kontrola miejsca wyświetlania reklam: wyświetlane były wyłącznie na odpowiednich stronach w ramach określonych miejsc docelowych, grup odbiorców i tematów.
Załóżmy na przykład, że sprzedajemy buty do tenisa z wykorzystaniem słów kluczowych „obuwie sportowe”, „obuwie tenisowe” oraz „tenisówki”. Włączenie jedynie opcji sieci reklamowej i wybranie opcji „Tylko tematycznie powiązane strony w zarządzanych miejscach docelowych, grupach odbiorców i tematach” powodowało, że reklamy mogły być wyświetlane tylko w określonych miejscach docelowych, dla określonych odbiorców i tematów. Ponieważ jednak nie wybraliśmy tematów, miejsc docelowych ani odbiorców, reklamy w ogóle nie były wyświetlane w sieci reklamowej Google.
Zmiany:
Dzięki wprowadzonej zmianie reklamy z tego rodzaju ustawieniami zaczną być wyświetlane na odpowiednich stronach w całej sieci Google w oparciu o wybrane słowa kluczowe. W naszym przykładzie reklamy zaczęłyby się pojawiać na stronach dotyczących „obuwia sportowego”, „obuwia tenisowego” oraz „tenisówek” w sieci reklamowej Google. Jeśli dodacie miejsca docelowe, odbiorców lub temat, reklamy nadal będą wyświetlane tylko na odpowiednich stronach w ramach wybranego miejsca docelowego, odbiorców lub tematu.
Ważne: nie ma potrzeby wprowadzania zmian do istniejących grup reklam, ponieważ te z nich, które spełniają powyższe warunki, nie będą wyświetlane na odpowiednich stronach w całej sieci. Więcej informacji znajdziecie
tutaj
.
Aby łatwiej było zrozumieć ustawienia kampanii, zmieniliśmy również ich nazwy.
Teraz są to:
• (1) Wyświetlanie reklam na stronach, które pasują do najogólniejszej metody kierowania;
• (2) Wyświetlanie reklam tylko na stronach, które pasują do wszystkich wybranych metod kierowania.
Więcej informacji na temat korzystania z ustawień kampanii i metod kierowania umożliwiających kontrolę miejsc wyświetlania reklam znajduje się w
Centrum pomocy
.
Napisane przez Kama Jaskólska, AdWords Account Associate
Znaki spoza tabeli znaków ASCII obsługiwane teraz w wyświetlanych i docelowych adresach URL
poniedziałek, 18 lipca 2011
Do tej pory reklamodawcy zamieszczający reklamy w języku innym niż angielski nie mieli możliwości ujednolicenia wyświetlanego adresu URL z pozostałą częścią reklamy poprzez umieszczenie umiędzynarodowionej nazwy domeny. Ogłaszamy, że od dzisiaj w docelowych i wyświetlanych adresach URL obsługujemy znaki spoza tabeli znaków ASCII, łącznie ze znakami niełacińskimi oraz łacińskimi z akcentami i znakami diakrytycznymi.
Reklama tworzona w programie AdWords może teraz zawierać znaki Unicode w polach wyświetlanego i docelowego adresu URL. Aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do Waszej witryny, zweryfikujemy, czy adres URL działa poprawnie zarówno w kodowaniu Unicode, jak i Punycode.
Pragniemy również zapobiec wyświetlaniu użytkownikom adresów URL w językach innych niż ich własny, dlatego jeśli wyświetlany adres URL będzie taki sam jak język interfejsu Google użytkownika, zostanie on wyświetlony w kodowaniu Unicode. W innych przypadkach zostanie on zakodowany w Punycode.
Należy pamiętać, że nadal obowiązują wszystkie zasady AdWords dotyczące wyświetlanych i docelowych adresów URL.
Zgadzać się
muszą w szczególności domeny wyświetlanych i docelowych adresów URL, dlatego jeśli w wyświetlanym adresie URL wykorzystywane są znaki spoza tabeli znaków ASCII, muszą być one również obecne w docelowym adresie URL. Jeśli oprócz tego w adresie obecne są znaki wielobajtowe, należy pamiętać, że
limity znaków
mogą się różnić.
Napisane przez Kama Jaskólska, AdWords Account Associate
Podział skuteczności reklam: „Na górze/z boku”
piątek, 15 lipca 2011
Kilka tygodni temu nasz dyrektor ds. ekonomicznych, Hal Varian, opublikował
post
na temat zrozumienia danych dotyczących średniej pozycji reklamy. Wyjaśnił, że jest duża różnica między wyświetlaniem reklam na pozycji pierwszej ponad wynikami wyszukiwania a wyświetlaniem ich na pozycji pierwszej z boku. Napisał on: „Rozróżnienie to jest o tyle istotne, że na ogół reklamy wyświetlane nad wynikami wyszukiwania otrzymują znacznie więcej kliknięć niż reklamy wyświetlane po prawej stronie”.
W kontekście tego „istotnego rozróżnienia” z przyjemnością ogłaszamy, że powstał nowy segment raportów AdWords – „Na górze/z boku”.
Już od tego tygodnia można korzystać z nowego segmentu raportu „Na górze/z boku” w celu sprawdzenia skuteczności reklam powyżej i z boku wyników wyszukiwania Google. Dzięki tym nowym informacjom można dokładniej analizować związki pomiędzy miejscem wyświetlania reklam a ich kliknięciami i konwersjami, a w rezultacie lepiej optymalizować kampanie w sieci wyszukiwania. Reklamodawcy promujący swoje marki mogą również lepiej kontrolować, kiedy i gdzie najważniejsze hasła związane z markami powodują wyświetlanie reklam powyżej wyników wyszukiwania.
W jaki sposób wyświetlić dane „Na górze/z boku”
Aby podzielić informacje o skuteczności reklam według tego, gdzie dana reklama jest wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania Google i partnerów wyszukiwania, wystarczy dodać segment „Na górze/z boku” do tabeli danych. Aby to zrobić:
1. Wybierzcie kartę Kampanie, Grupy reklam, Reklamy lub Słowa kluczowe na koncie AdWords.
2. Kliknijcie przycisk Podziel na pasku narzędzi nad tabelą danych.
3. Wybierzcie w menu rozwijanym opcję Na górze/z boku. Wyniki pojawią się w rzędach poniżej reklam.
Więcej informacji na temat raportowania reklam o najwyższej pozycji i zwiększania liczby wyświetleń reklam na najwyższej pozycji możecie znaleźć w
Centrum pomocy AdWords
.
Napisane przez Kama Jaskólska, Adwords Account Associate
Opcje kierowania na tablet są już dostępne
środa, 13 lipca 2011
W
maju
wspominaliśmy, że wkrótce pojawią się opcje kierowania na tablet. Z przyjemnością informujemy, że kierowanie na tablet jest już dostępne dla wszystkich reklamodawców. Kierowanie na tablet to nowa opcja kierowania kampanii AdWords, która umożliwia reklamodawcom bardziej precyzyjną kontrolę nad kierowaniem reklam na tablety i skuteczne docieranie do większej liczby użytkowników tych urządzeń.
Nowa opcja kierowania „Tablety wyposażone w przeglądarki z pełną funkcjonalnością” znajduje się w sekcji „Sieci i urządzenia” na karcie Ustawienia na koncie AdWords. W przeszłości możliwe było już wprawdzie kierowanie reklam na iPady firmy Apple w sekcji „Urządzenia przenośne”, jednak dzięki nowej opcji kierowania na tablet urządzenia te zostaną zaklasyfikowane do nowej kategorii, co umożliwi łatwe kierowanie reklam na wszystkie tablety. Ponadto nowa opcja kierowania na tablet umożliwia bardziej szczegółową kontrolę, ponieważ można wybrać konkretne systemy operacyjne. Aby na przykład wyświetlać reklamy tylko w iPadach firmy Apple, jako ustawienie kierowania wystarczy wybrać opcję „Tablety wyposażone w przeglądarki z pełną funkcjonalnością”, a następnie opcję „iOS” jako ustawienie systemu operacyjnego. Funkcja kierowania na tablet jest na razie dostępna tylko na urządzeniach Apple, ale już wkrótce wyświetlanie reklam będzie możliwe również na innych określonych urządzeniach.
Gdy funkcja ta zostanie uruchomiona, reklamy automatycznie zaczną być wyświetlane na tabletach. Nie będzie to wymagało żadnych dodatkowych działań z Waszej strony. Jeżeli Wasze kampanie są kierowane na iPady firmy Apple, możecie zauważyć zwiększenie liczby wyświetleń oraz kosztów po umieszczeniu przez nas większej liczby tabletów w opcjach wyświetlania reklam. Jeśli nie chcecie, aby Wasze reklamy były wyświetlane w tabletach, możecie zmienić ustawienia kierowania na tablet, postępując zgodnie z
tymi
instrukcjami.
Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych dwóch lat na rynek trafi
165 milionów tabletów
. Dlatego wierzymy, że rosnąca popularność tych urządzeń i znaczny wzrost liczby ich użytkowników stworzy sprzedawcom wiele nowych możliwości lepszego kontaktu z klientami. Mamy nadzieję, że nowa opcja kierowania na tablet pozwoli lepiej wykorzystać tę okazję.
Napisane przez Kama Jaskólska, AdWords Account Associate
Optymalizacja dla początkujących cz.4
piątek, 8 lipca 2011
Zbliżamy się do końca krótkiej serii poświęconej wskazówkom dotyczącym optymalizowania konta AdWords. W poprzednich artykułach zostały omówione
struktura konta
, skuteczne reklamy i słowa kluczowe,
kierowanie
, budżet,
miejsca docelowe
oraz określanie stawek. W zamykającym cykl artykule przybliżymy krótko sposób oceny skuteczności kampanii reklamowej za pomocą narzędzi dostarczonych przez Google, w szczególności narzędzia śledzenia konwersji w AdWords oraz usługi Google Analytics. Przedstawimy również kilka porad dotyczących interpretowania raportów na karcie „Wymiary”.
Śledzenie konwersji w AdWords
Patrząc na konto reklamodawcy, czasem trudno jest stwierdzić, które reklamy i słowa kluczowe są najbardziej skuteczne (innymi słowy, które zapewniają reklamodawcy największe korzyści). Wydaje się, że CTR jest taki sam, jak średni koszt kliknięcia. Jednak nie wszystkie słowa kluczowe są tak samo przydatne.
Wyobraźmy sobie sytuację, w której słowo kluczowe A o średnim koszcie kliknięcia 10 gr pozyskuje 10 użytkowników, co powoduje naliczenie kosztów w wysokości 1 PLN. Drugie słowo kluczowe B o średnim koszcie kliknięcia 20 gr pozyskuje 5 użytkowników i kosztuje 1 PLN. Które z nich jest bardziej skuteczne? Większość z was powie, że pierwsze, ale nie zawsze jest to prawda. A jeśli z 10 użytkowników pozyskanych dzięki pierwszemu słowu żaden nie dokonał zakupu, natomiast z 5 użytkowników, którzy przeszli do witryny po kliknięciu drugiego słowa, zakupu dokonało aż 3? Widać wyraźnie, że koszty poniesione na reklamę przy użyciu drugiego słowa są bardziej uzasadnione.
Nigdy się o tym nie dowiemy, jeśli nie mamy zainstalowanego narzędzia śledzenia konwersji lub programu do zbierania danych: narzędzie śledzenie konwersji wyświetla odpowiednie dane dotyczące wszystkich kampanii, reklam i słów kluczowych bezpośrednio na koncie AdWords. Nie będziemy tutaj omawiać szczegółowo konfigurowania śledzenia konwersji (informacje na ten temat znajdują się w tym artykule w Centrum pomocy), ale jak zwykle skupimy się na ogólnych zaleceniach:
● Konwersja nie zawsze oznacza zakup. Konwersja to dowolne działanie podejmowane przez użytkownika w witrynie, po którym możecie przypuszczać, że użytkownik zostanie Waszym klientem. Oznacza ono, że kliknięcie reklamy było dla Was przydatne. Takim działaniem może być na przykład wyświetlenie strony Kontakt, na której możesz umieścić kod śledzenia.
● Nie umieszczaj kodu śledzenia na docelowej stronie Waszej reklamy. W takim przypadku liczba kliknięć reklamy będzie równa liczbie konwersji, a takie statystyki na nic się nie przydadzą.
● Jeśli chcecie śledzić stronę, na której są wypełniane formularze, dodajcie kod śledzenia do strony z potwierdzeniem przesłania formularza.
● W oparciu o wyniki śledzenia konwersji można wstrzymać mniej skuteczne słowa kluczowe lub obniżyć ich stawki. Z drugiej strony słowa kluczowe o wysokiej konwersji mogą być wyświetlane częściej. To samo dotyczy witryn w sieci reklamowej.
● Wbrew obiegowej opinii śledzenie konwersji jest możliwe w przypadku zmiennego kosztu transakcji.
● Z chwilą rozpoczęcia gromadzenia danych o konwersji zastosujcie Ulepszone CPC, aby umożliwić systemowi skoncentrowanie się na kliknięciach, które najczęściej prowadzą do konwersji i sprawiają, że reklamy są bardziej opłacalne. Funkcji tej można używać nawet wtedy, gdy konwersje są importowane z usługi Google Analytics.
Google Analytics
Google Analytics to wszechstronne oprogramowanie freeware służące do gromadzenia różnego typu statystyk w witrynach. Zasługuje ono na oddzielny artykuł, a może nawet książkę. To zadanie byłoby jednak zbyt skomplikowane i dlatego przestawimy tu tylko kilka wskazówek dotyczących korzystania z usługi Google Analytics:
● Jeśli nie macie konta Google Analytics, możecie je utworzyć bezpośrednio z konta AdWords, klikając link „Google Analytics” na karcie „Raportowanie i narzędzia”. To nic nie kosztuje.
● Po skonfigurowaniu celów w usłudze Google Analytics możecie zaimportować je na kartę Konwersje w systemie AdWords (strona „Konwersje”), jeśli oba konta są ze sobą powiązane.
● Jednym z najbardziej przydatnych parametrów służących do określania skuteczności źródeł odesłania jest współczynnik odrzuceń. Dowiedzcie się, jakie witryny przyciągają użytkowników i mają najniższy współczynnik odrzuceń i dodajcie podobne witryny („Samodzielne dodawanie miejsc docelowych”) w kampaniach w sieci reklamowej.
Wymiary
Większość raportów z Centrum raportów zostało przeniesionych na kartę „Wymiary” na karcie „Kampanie”. Ta karta nie jest zawsze widoczna na koncie. Czasami trzeba kliknąć strzałkę po prawej stronie wszystkich kart. Poniżej przedstawiono przykłady działań, które możecie teraz wykonać:
● Wyświetlenie Raportu geograficznego. Jeśli Wasza reklama jest nieskuteczna w niektórych regionach (niski CTR lub wynik skuteczności), wykluczcie je z kierowania geograficznego kampanii.
● Wyświetlenie raportu Pora dnia. W tym miejscu możecie sprawdzić, w jakich godzinach Wasza reklama była najskuteczniejsza, skorzystać z możliwości planowania wyświetleń reklamy, a także zmniejszyć stawkę kosztu kliknięcia w godzinach niższej skuteczności reklamy i podnieść stawkę, gdy reklama jest skuteczna.
● Wyświetlenie Raportu demograficznego i wykorzystanie go do opracowania dla kampanii strategii marketingowej skierowanej do określonej grupy demograficznej.
Na tym kończymy naszą serię poświęconą podstawowej optymalizacji konta. Możecie teraz utworzyć konto i śledzić jego skuteczność. Możecie także dalej pracować nad tworzeniem i rozbudowywaniem swoich reklam w ramach tego konta, wykonując bardziej złożone zadania, które mamy zamiar opisać w przyszłości.
Napisane przez Aleksei Petrov, AdWords Account Associate
Optymalizacja dla początkujących cz.3
środa, 6 lipca 2011
W niniejszym artykule omówimy dalsze wskazówki dotyczące początkowej konfiguracji i podstawowej optymalizacji konta. W poprzednich artykułach opisaliśmy
tworzenie konta
o efektywnej strukturze, reklamach i słowach kluczowych, a także
dostosowywanie ustawień
kierowania i budżetu kampanii. W tej części przedstawimy dwa kolejne podstawowe ustawienia:
stawki kosztu kliknięcia oraz miejsce docelowe reklamy
, jak również przykłady ich zastosowań.
Stawki kosztu kliknięcia
W większości przypadków w systemie AdWords reklamodawcy płacą za reklamę dopiero po kliknięciu jej przez użytkownika. Typ stawki można wybrać w sekcji „Ustawienia kampanii”, a ustawianie stawek może być
automatyczne
(system zmienia wysokość stawki w celu uzyskania najwyższej liczby wyświetleń w ramach budżetu) lub
samodzielne
(reklamodawca sam ustawia wysokość stawki). Podczas optymalizacji procesu określania stawek należy pamiętać o następujących ważnych kwestiach:
● Automatyczne ustawianie stawek sprawdza się idealnie, jeśli nie chcecie spędzać zbyt dużo czasu na ulepszaniu kampanii. Jednakże wtedy należy ustawić górny limit kosztu kliknięcia, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.
● Niektóre funkcje (np. planowane wyświetlenia reklam) nie działają z automatycznym określaniem stawek.
● Jeśli bardziej interesują Was wyświetlenia reklamy niż odesłania do witryny, w przypadku kampanii prowadzonych w sieci reklamowej Google możecie wybrać opcję płatności za 1000 wyświetleń.
● Jeśli korzystacie ze śledzenia konwersji, warto wypróbować optymalizator kosztu konwersji lub
Optymalizator konwersji
. Pamiętajcie, że optymalizator kosztu konwersji można włączyć nawet wtedy, gdy ustawione jest automatyczne określanie stawek. Dzięki danym dotyczącym konwersji narzędzie to umożliwia systemowi zarządzanie stawkami kosztu kliknięcia w zakresie wynoszącym 30%, co często pozwala zmniejszyć koszt konwersji.
● Pamiętajcie o śledzeniu
średniej pozycji reklamy
dla każdego słowa kluczowego. Dla niektórych słów pozycja jest zbyt niska, ale czy dane kluczowe słowo jest dla Was ważne? Indywidualną stawkę kosztu kliknięcia dla danego słowa kluczowego można zawsze zwiększyć, co spowoduje poprawę pozycji reklamy.
● Jeśli konkretne słowo kluczowe jest bardziej skuteczne niż inne słowa (wysoki CTR, współczynnik konwersji), warto podnieść stawkę kosztu kliknięcia dla tego słowa, aby zyskać nowych użytkowników. W przypadku mniej skutecznych słów można obniżyć wysokość stawki lub wstrzymać dane słowa.
● Powyższa porada dotyczy nie tylko słów kluczowych, ale także miejsc docelowych. Jeśli wyświetlenia w konkretnej witrynie są bardziej skuteczne, dodajcie ją samodzielnie jako miejsce docelowe.
● Mimo że zawsze płacicie tylko tyle, ile potrzeba do wyprzedzenia konkurencji (zazwyczaj mniej niż ustawiony maksymalny koszt kliknięcia), nie ustawiajcie bardzo wysokiego kosztu kliknięcia, jeśli nie możecie sobie na niego pozwolić. Konkurencja jest często nieprzewidywalna i mogą wystąpić sytuacje, w których koszt rzeczywisty będzie równy maksymalnemu, a Wasz budżet wyczerpie się bardzo szybko.
● Jeśli określone słowo kluczowe uzyskuje bardzo mało wyświetleń, być może ma za niską stawkę kosztu kliknięcia. System często zgłasza, że stawka kosztu kliknięcia jest niższa niż szacowany koszt wyświetlenia na pierwszej stronie dla określonego słowa kluczowego. Ta informacje będzie wyświetlana na karcie „Słowa kluczowe”.
Miejsca docelowe
Miejsce docelowe w tym kontekście oznacza różne platformy, na których można umieścić reklamy za pomocą systemu AdWords. Szczegółowe informacje na temat miejsc docelowych znajdują się w
Centrum pomocy
, jednak jak zwykle omówimy tutaj niektóre używane przez nas metody, które mogą Wam się przydać:
● Wyświetlając reklamy tylko w sieci wyszukiwania Google, tracicie potencjalnych klientów, którzy nie używają wyszukiwarek lub używają wyszukiwarek innych niż Google. Decydując się na wyświetlanie reklam w sieciach wyszukiwania i reklamowych, możecie dotrzeć do większej grupy odbiorców (np. użytkowników YouTube.com).
● Zawsze należy tworzyć osobne kampanie dla sieci reklamowej i sieci wyszukiwania. Przemawia za tym kilka przyczyn. Po pierwsze w przypadku kampanii w sieci wyszukiwania należy utworzyć listę słów kluczowych, próbując możliwie najdokładniej określić wyszukiwane hasła wybierane przez użytkowników. W przypadku sieci reklamowej lista słów kluczowych jest oceniana przez system w połączeniu z określeniem tematyki danej witryny. Reklamy w sieci reklamowej są zazwyczaj bardziej ogólne niż reklamy w sieci wyszukiwania. Ponadto łatwiej jest uzyskać dostęp do danych o skuteczności reklam, jeśli dla sieci wyszukiwania i reklamowych są utworzone osobne kampanie, ponieważ można szybko wyświetlić wszystkie parametry (CTR, konwersje itd.) i łatwiej je porównać.
● Jeśli możecie poświęcić trochę więcej czasu na ulepszenie kampanii lub chcecie mieć pewność, że reklamy są wyświetlane tylko w trafnych witrynach, lepiej jest wprowadzić miejsca docelowe samodzielnie. W wyborze odpowiednich witryn przydatne jest
Narzędzie rozmieszczania reklam
(karta „Raportowanie i narzędzia”).
● Jeśli miejsca docelowe są wybierane automatycznie, pamiętajcie o regularnym sprawdzaniu witryn, w których reklamy są wyświetlane (karta „Sieci” na poziomie kampanii) i wykluczajcie witryny z nietrafną treścią lub witryny o niskim CTR.
● Dużo niższy CTR w sieci reklamowej w porównaniu do sieci wyszukiwania nie jest powodem do niepokoju. Jest to zjawisko zupełnie normalne. Ponadto CTR w sieci reklamowej nie wpływa na wyniki skuteczności w sieci wyszukiwania i odwrotnie.
● Jeśli samodzielnie wybieracie miejsca docelowe i jednocześnie dodajecie słowa kluczowe, Twoje reklamy będą wyświetlane tylko w witrynach i na stronach związanych z tymi słowami kluczowymi. Jeśli chcecie, aby Wasze reklamy były wyświetlane na wszystkich stronach wybranych witryn, usuńcie wszystkie słowa kluczowe ze swojej kampanii.
Omówiliśmy już podstawowe ustawienia kampanii. Informacje zawarte w tych trzech artykułach przydadzą się podczas tworzenia konta o skutecznej strukturze. W następnym artykule przedstawimy najlepsze i najprostsze sposoby śledzenia skuteczności reklam w kampanii.
Napisane przez Aleksei Petrov, AdWords Account Associate
Etykiety
AdSense
10
AdWords dla początkujących
21
aktualizacje
41
Analytics
19
aplikacja
2
Aplikacje mobilne
10
Budżet
1
CPE
1
Edytor AdWords
2
Eksperymenty
1
Forum pomocy AdWords
19
Gmail
2
Google +
3
Google Analytics
2
Google dla agencji
30
Google Partners
1
Google Zakupy
2
GSP
1
I/O
1
Inne
86
Internetowa Rewolucja
3
Kampania produktowa
5
kampanie rozszerzone
25
Klinika AdWords
2
Komórki
2
Lightbox
1
Merchant Center
5
Mity AdWords
9
mobile
2
Narzędzia
88
opinie konsumenckie
1
Optymalizacja
128
Optymalizacja dla początkujących
10
Płatności
2
Porady ekspertów
7
Projektowanie witryn
10
Raportowanie i analizy
6
Reklama dynamiczna
1
Reklama mobilna
9
Reklama na portalu YouTube
12
Reklama wideo
3
Reklamy na telefon komórkowy
36
reklamy z listą produktów
9
Remarketing
9
Remarketing dynamiczny
1
rozszerzenia reklam
1
Sieć partnerska
15
Sieć reklamowa
49
Strategie ustalania stawek
2
Szkolenia
10
Szkolenia internetowe
25
Śledzenie konwersji
11
Zaawansowany remarketing
5
Zakupy Google
11
Archiwum
2017
wrz
sie
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2016
gru
lis
wrz
sie
lip
maj
kwi
mar
lut
sty
2015
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
2014
gru
lis
paź
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2013
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2012
gru
lis
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2011
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2010
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
Feed
Przydatne linki
Google Moja Firma
Google Merchant Center
Google Partners
Google Analytics
Google Apps for Work
Think with Google
Potrzebujesz pomocy?
Forum Reklamodawców Google
Centrum Pomocy AdWords
Centrum Pomocy Merchant Center
Centrum Pomocy Analytics
Skontaktuj się z nami
Wyraź opinię na naszych
forach produktowych
.