Kategoria słów kluczowych, której warto się bliżej przyjrzeć, to słowa mające niski współczynnik konwersji, ale dostarczające konwersji wspomaganych kliknięciami lub konwersji z ostatniego kliknięcia.
Jeśli współczynnik konwersji słowa kluczowego jest niski, ale współczynnik konwersji wspomaganych kliknięciami/konwersji z ostatniego kliknięcia wysoki to znaczy, że dane słowo kluczowe jest ważne na wczesnym etapie procesu zakupowego, gdy użytkownicy szukają informacji o produkcie i nie są jeszcze gotowi do zakupu.
Dla tego typu słów kluczowych warto stworzyć osobną grupę reklam z tekstami reklamowymi, które w większym stopniu odnoszą się do poszukiwania informacji niż bezpośrednio zachęcają do zakupu.
Ważne by stawki dla słów kluczowych ze wspomaganymi kliknięciami były utrzymywane na wystarczajaco wysokim poziomie. Jeśli w swojej strategii ustalania stawek skupicie się tylko na słowach kluczowych przynoszących konwersje z ostatniego kliknięcia, możecie stracić niektóre konwersje.
Słowa z wspomaganymi kliknięciami są częścią ścieżek kliknięcia klientów, którzy ostatecznie dokonują konwersji. Dlatego utrzymywanie dla nich wystarczająco wysokich stawek jest bardzo istotne.
Jeśli przy określonej reklamie widzicie w statystykach konwersje wspomagane wyświetleniami (a równoczesnie reklama ma stosunkowo silną pozycję), powinniście rozważyć zmiany w jej tekście/formie graficznej.
Konwersje wspomagane wyświetleniami oznaczają, że reklamy zostały wyświetlone użytkownikom, ale nie otrzymały kliknięć. W takiej sytuacji warto zawrzeć w tekście reklamy bardziej wyraźne wezwanie do działania (np. dodać sformułowania takie jak “sprawdź naszą ofertę”, “zarejestruj się”, “skorzystaj z promocji”).
W sytuacji, gdy reklama z konwersjami wspomaganymi wyświetleniami ma niską średnią pozycję, należy rozważyć podniesienie stawek, tak by zwiększyć prawdopodobieństwo dostrzeżenia reklamy przez potencjalnych klientów.
Instrukcje jak dodawać kolumny, znajdziecie w tym artykule w Pomocy AdWords.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz